Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Rrugëtimi i Mimoza Ahmetajt: Nga mjekësia në diplomaci

Në mesin e ambasadorëve të shkarkuar sot nga ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, është edhe ambasadorja e Kosovës në Paris, Mimoza Ahmetaj.

Nga zëdhënëse e PDK-së në Ambasadore në SHBA, rrugëtimi i Vlora Çitakut

Duke qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku mbajti pozita të rëndësishme në qeveritë e Kosovës, ndërsa së fundi u bë ...

Skandali me 'njohjen' nga Xhamajka, reagon Presidenca

Pas demantimit të lajmit për njohjen e Kosovës nga shteti i Xhamajkës, Presidenca e Kosovës ka sqaruar sesi ka rrjedhur lajmi.

Dikur pjesë e VV-së, Gent Cakaj e quan Glauk Konjufcën "mik personal"

Në fjalën e tij hyrëse Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, e ka uruar ish-bashkpartiakun, tani homologun e tij Glauk Konjufcën.

Ambasada të përbashkëta e ndarje të shpenzimeve Shqipëri - Kosovë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë që tani është koha që të dy vendet të konkretizojnë bashkëpunimin në fushë...

Gent Cakaj: Kufiri Kosovë - Shqipëri nuk duhet të ekzistojë fare

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun e tij nga Kosovës, Glauk Konjufca.

VIDEO: Kush i pinte Schweppes-at në Ministrinë e Jashtme ?

Këshilltari i ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Jetlir Zyberaj është ballafaquar në emisionin Jeta në Kosovë me shpenzimet e para më shumë se 7 viteve të shefit ...

Rrëfimi i kallxuesit për diplomacinë e ‘Bacit’ - VIDEO

Bedri Emini, një person nga Llapushniku i Drenasit që merret me ndërtime po pretendon se u premtuan dhe u paguan njohjet për shtetësinë e Kosovës dhe ...