Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Gërvalla udhëton për në Londër, merr pjesë në Konferencën për Parandalimin e Dhunës Seksuale në Konflikt

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot ka udhëtuar për në Londër ku do të marrë pjesë në Konferencën Ndë...

Tragjedia në Kanada, ambasada e Kosovës thotë se qytetarët kosovarë që janë atje janë mirë

Ambasada e Kosovës në Kanada ka njoftuar se shtetasit kosovarë që jetojnë në Saskatchewan në Kanada janë shëndosh e mirë dhe në vende të sigurta.

Gërvalla shkarkon konsullin në New York, Krasniqi: Ministrja më kërkoi largimin e flamurit të UÇK-së nga zyra

Minsitrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka shkarkuar Lulzim Krasniqin, Konsull i Republikës së Kosovës New York.

Koreja e Veriut për herë të parë emëron një grua si Ministre e Punëve të Jashtme

Koreja e Veriut ka emëruar për herë të parë një grua në pozitën e Ministres së Punëve të Jashtme, njoftoi media shtetërore të shtunën, ...

Gërvalla: S’kam arsye të besoj në pretendimet kundër ambasadorit Berishaj

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla në një linjë direkte nga Nju Jorku në FIVE lidhur me raportimet për ambasadorin Martin Berishaj, ka ...

Ministria e Punëve të Jashtme largon nga puna 11 punonjës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka njoftuar se sot janë larguar nga puna 11 punonjës të kësaj ministrie.

Zv/ministri i Jashtëm Ahmeti: E drejta e votimit nuk po i mohohet asnjë qytetari të Serbisë

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Kreshnik Ahmeti ka thënë qytetarëve serb që jetojnë në Kosovë nuk është duke iu mohuar e drejta ...

Reagon Ministria e Jashtme: OKB ka qenë e informuar për shpalljen “persona non grata” të pjesëtarit rus të saj

Sharr Jakupi, shefi i stafit të ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka reaguar pas deklaratës së Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, UNMIK.