Postet nga: Ministria e Punëve të jashtme

Kosova përfiton donacion 800 mijë euro nga Japonia

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka nënshkruar sot marrëveshjen për donacion nga Qeveria e Japonisë, në vlerë prej 800,000 euro, për blerje të pajisjeve ...

Gjuriq i reagon zëdhënëses së MPJ-së në Rusi për fotografinë e Vuçiqit me Trump

Shefi i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pas një postimi të cilin e kishte publikuar në rrjete sociale Zëdhënësja ...

Haradinaj: Është absurde të vet izolohen qytetarët që vinë nga Shqipëria

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj e ka konsideruar absurd propozimin e qeverisë për karantinimin e qytetarëve që vijën nga Shqipëria.

Ministria e Punëve të Jashtme: Udhëzimet për personat që udhëtojnë drejt Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës ka publikuar udhëzimet orientuese për personat qe do të udhëtojnë transit drejt Kosovës dhe nga Kosova ...

Ambasadori në Tajlandë emërohet Zëvendësministër i Jashtëm

Muhamet Brajshori është emëruar zëvendësministër i Punëve të Jashtme. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Twitter.

Haradinaj në telefon me Cakajn, flasin për marrëdhëniet Kosovë- Shqipëri

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj- Stublla gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ka biseduar me anë të telefonit me homologun e saj në Shqipëri, ...

Konjufca: Dialogu të mos ndikojë në integritet territorial dhe të përfundojë me njohje

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca,  në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka njoftuar për vendosjen ...

Sekretarit të presidentit të Serbisë i refuzohet kërkesa për ta vizituar Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka bërë të ditur se ka refuzuar kërkesë e Sekretarit të Zyrës së Presidentit të Serbisë Nikola Selakoviq ...