Postet nga: marreveshja e ohrit

Kurti: Pse jeni obsesionuar nëse kam ndryshuar ose jo?

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë në emisionin "Debat plus" të RTV Dukagjini ka pyetur se përse janë obsesinonuar njerëzit nëse ai ka ndryshuar.

Kurti flet për vetëmenaxhimin e komunitetit serb dhe kush do e draftojë statutin

Kryeministri Albin Kurti ka folur lidhur me draftimin e statutit për vetëmenaxhimin e komunitetit serb në Kosovë sipas Planit të BE-së.

Kurti për marrëveshjen e Ohrit: Duhet të zbatohet e tëra, nuk duhet copëtuar duke marrë pjesët e preferuara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se më 4 prill në Bruksel, kryenegociatorët Besnik Bislimi dhe homologu i tij serb, Petar Petkoviq me ndërmjetësim të Bashkimit ...

Dialogu Kosovë-Serbi vazhdon javën tjetër, Bislimi e Petkoviq takohen në Bruksel

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi si dhe homologu i tij nga Serbia, Petar Petkoviq, do të takohen javën e ardhshme në Bruksel me ndërmjetësim të Bashkimit ...

Kurti takon kryekuvendaren e Shqipërisë Lindita Nikolla, e informon për marrëveshjen e Ohrit

Gjatë vizitës së punës në Republikën e Shqipërisë, kryeministri Kosovës, Albin Kurti, pas takimit me presidentin e Shqipërisë, Begaj, u prit në takim nga ...

Rama drekë pune me Kurtin, flasin për asociacionin 'që garanton vetëmenaxhimin e komunitetit serb'

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një drekë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti me të cilin kanë diskutuar për ecurinë e mëtejme të marrë...

PSD proteston kundër marrëveshjes së Ohrit

14:38 - Protestuesit hedhin tym te objekti i Qeverisë

Deklarimet e Kurtit në Kuvend për takimin e Ohrit

Pas takimit të 18 marsit në Ohër me presidentin e Serbisë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për këtë sot para deputetëve të Kuvendit. Kurti ...