Postet nga: marreveshja e ohrit

Jeremiq: Me dokumentin e nënshkruar në Bruksel për të pagjeturit Serbia do të paguajë miliarda euro dëmshpërblim

Kryetari i Partisë Popullore në Serbi (NS) Vuk Jeremiq tha sot se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u përpoq të vendoset mbi popullin dhe në emër të ...

Ekspertët e sigurisë nuk presin eskalim të situatës në veri

Pajtim Çuni | Radio Kosova

Vjosa Osmani

Osmani: Nuk ka asnjë autonomi për komunat serbe, nuk e lejoj të shkelet Kushtetuta

Presidentja, Vjosa Osmani, i tha RTV21 se nuk ka rrezik për autonomi për komunat me shumicë serbe me anë të marrëveshjes së arritur në Ohër ku ...

Intervistë me zv.kryeministrin Besnik Bislimi - LIVE

Në emision "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me Besnik Bislimin, zv.kryeministër i Kosovës.

Çka u diskutua, e për çka u dakorduan Bislimi e Petkoviq dje në Bruksel?

Zëvendëskryeministri për dialog i Kosovës, Besnik Bislimi dhe kryenegociatori serb Petar Petkoviq dje nën ndërmjetësimin e përfaqësuesit të posaçëm i ...

Kurti, Rizvanolli e Kusari-Lila në darkë pune me emisarët e Gjermanisë dhe Austrisë për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, dhe ushtruesja e detyrës së Shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetvendosje, Mimoza ...

Kurti: Pse jeni obsesionuar nëse kam ndryshuar ose jo?

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë në emisionin "Debat plus" të RTV Dukagjini ka pyetur se përse janë obsesinonuar njerëzit nëse ai ka ndryshuar.

Kurti flet për vetëmenaxhimin e komunitetit serb dhe kush do e draftojë statutin

Kryeministri Albin Kurti ka folur lidhur me draftimin e statutit për vetëmenaxhimin e komunitetit serb në Kosovë sipas Planit të BE-së.