Postet nga: marreveshja e ohrit

Sot mbahet protesta e PSD për të kërkuar dorëheqjen e Albin Kurtit

Partia Socialdemokrate sot do të mbajë një protestë në Prishtinë për të kundërshtuar marrëveshjen e Ohrit, pasi sipas kësaj partie se kjo marrëveshje është pa ...

Kurti bisedon me Chollet: E falënderon për mbështetjen dhe rolin e SHBA-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Kurti thotë se Memli Krasniqi e Lumir Abdixhiku po flasin si aktivistë të dorëhequr të LVV-së

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, teksa iu është përgjigjur kritikave të kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi, dhe atij të LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se ata po ...

Krasniqi - Kurtit: Çka ka, çka s’ka? A ka Zajednicë apo Asociacion?

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka pyetur kryeministrin e vendit, Albin Kurtin se nëse ka Zajednicë apo Asociacion?

Kurti raporton sot në Kuvend për takimin e Ohrit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot pritet të raportojë para deputetëve të Kuvendit për takimin e Ohrit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi.

Kurti: Në Planin evropian ka Asociacion

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se nuk ka diçka që do e bënte propozimin e marrëveshjes së Ohrit të papranueshme.

Albin Kurti: E kam vlerësuar marrëveshjen si mundësi për të ecur përpara

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se marrëveshjen e Ohrit e ka parë si mundësi për të ecur përpara.

Vetmenaxhim apo Asociacionin, Lajçak jep sqarimet

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajçak ka sqaruar dallimin në mes të vetmenaxhimit dhe Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe të dakorduar në ...