Postet nga: Haki Abazi

Deputeti Abazi vendos në foltore të Kuvendit pankartë për rastin e vdekjes së 4 vjeçares nga Gjakova

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka vendosur në foltore të Kuvendit një pankartë lidhur me rastin e vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK më 19.02.2024.

Abazi vendos nëpër Kuvend fletushka me mbishkrimin 'Kush e lëshoi Radoiçiqin nga rrethimi'

Përderisa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po deklarohej për dialogun Kosovë -Serbi, deputeti Haki Abazi ka vendosur disa fletushka nëpër Kuvendin e Kosovës.

VIDEO - Abazi: Kundër këtij Asociacioni është derdhur gjak, Kurti ka ecur përmbi atë gjak

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për veprimet e djeshme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi.

Abazi për mungesën e pozitës: A është duke i koordinu dikush veprimin e radhës me Radoiçiqin apo çka është fjala këtu?

Deputeti i Kuvendit të Kosovës ka kritikuar mungesën e Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e jashtëzakonshme ku po diskutohet për Rezolutën për ...

Abazi akuzon LVV-në: Me deklarimet për Lojërat Mesdhetare po synoni heqjen e vëmendjes nga Radojçiqi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka akuzuar ish-partinë e tij Lëvizjen Vetëvendosje se me deklarimet për organizimin e “Lojërave Mesdhetare 2030” po dëshiron ...

Deputeti Abazi - pozitës: Ikja nga debati parlamentar për librin është qyqarllëk

Deputeti Haki Abazi ka reaguar në lidhje me mos prezencën e deputetëve të shumicës në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku pritej ...

Deputeti Abazi ankohet se shefja e grupit parlamentar të LVV-së e largoi nga ulësja e tij në Kuvend

Deputeti Haki Abazi ka thënë se shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), nuk e ka lejuar të ulet në ulësen e tij në grupin ...

Abazi e pyet Salih Zybën se pse u larguan nga puna Linda Çavdërbasha, Tropika Agaj dhe Valëza Mjeku

Deputeti Haki Abazi ka pyetur deputetin e Lëvizjes Vetëvendsoje, Salih Zybën, lidhur me arsyet e largimit nga puna të Linda Çavdërbashës, Tropika Agajt, si dhe ...