Postet nga: liridona ademaj

Familja e Liridona Ademajt kërkon takim urgjent me Prokurorinë, dëshiron të informohet rreth rastit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj, ka njoftuar se i janë drejtuar Prokurorisë së Shtetit dhe Prokurorisë Themelore në Prishtinë për takim urgjent.

Lutja e vëllait të Liridona Ademajt: Informacionet rreth vrasjes së motrës ndani me Policinë dhe Prokurorinë

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt, e cila u vra më 29 nëntor të këtij viti, ka deklaruar se qytetarët që kanë informacione rreth rastit duhet t’...

Prokuroria jep detaje për arrestimin e të dyshuarit të katërt për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Një person është arrestuar sot gjatë ditës si i dyshuar në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademajt.

Arrestohet edhe një i dyshuar për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Një person është arrestuar sot gjatë ditës, si i dyshuar në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademaj.

Kaçanik, ndizen qirinj në nderim të Liridona Ademajt

Grupi i grave asambliste të Komunës së Kaçanikut ka ndezur sonte qirinj në nderim të Liridona Ademajt, e cila u vra më 29 nëntor në Bërnicë të ...

Liridona Sijarina: Dhuna ndaj vajzave e grave dhe femicidi duhet të trajtohen si urgjencë kombëtare

Liridona Sijarina, aktiviste për të drejtat e grave, ka deklaruar se dhuna ndaj vajzave dhe grave dhe femicidi duhet të trajtohen si urgjencë kombëtare.

Largohet kordoni i Policisë, protestuesit depërtojnë në oborrin e Qeverisë

Me thirrjen “Lufta është e jona jo e Qeverisë”, pjesëmarrësit e protestës së thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist, kanë depërtuar në oborrin ...

Hidhet ngjyrë e kuqe te stacioni i Policisë

Pjesëmarrësit e protestës së thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist kanë hedhur ngjyrë të kuqe te stacioni i Policisë në Prishtinë.