Postet nga: liridona ademaj

Vrasja e Liridona Ademajt, nis protesta e thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist

Ka nisur protesta e thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë me thirrjen se nuk ka paqe pa sigurinë e grave, pas ...

Dosja e Prokurorisë: Liridona Ademaj u qëllua me armë nga afërsia

Detaje të reja po dalin rreth ngjarjes tragjike e cila ndodhi në orët e mbrëmjes së 29 nëntorit, datë kjo në të cilën u vra Liridona Ademaj.

Konferenca 'Të bashkuar kundër dhunës - Mjaft' nis duke kujtuar Liridona Ademajn

Me një minutë heshtje për Liridona Ademajn filloi sot konferenca rajonale dy ditore "Të bashkuar kundër dhunës - Mjaft!"- e organizuar nga Ministria e Drejtësisë ...

Vrasja e Liridona Ademajt, Shaban Murseli: Nuk e kam kontaktuar Naimin, s'kam angazhuar ndonjë avokat për të

Shaban Murseli, babai i Naim Murselit (i cili dyshohet se e ka organizuar vrasjen e gruas së tij, Liridona Ademajt), ka thënë se nuk e ka kontaktuar Naimin dhe ...

Ambasadori suedez viziton familjen e Liridona Ademajt

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund ka njoftuar se e ka vizituar familjen e Liridona Ademajt, e cila u vra mizorisht më 29 nëntor, një rast i përgatitur ...

Avokatja Keqekollaj krahason rastin e Liridona Ademajt me një vrasje që kreu një pilot në Greqi

Avokatja Saranda Keqekollaj në KallxoPërnime thotë se kur e lexoi rastin e Liridona Ademajt iu rikujtua një rast i ngjashëm që kishte ndodh në Greqi.

Gashi: Vrasja e Liridona Ademajt u planifikua për më shumë se një javë

Gazetari dhe redaktori përgjegjës në KALLXO.com, Kreshnik Gashi tha se për rastin e Liridona Ademajt, seanca e parë gjyqësore tregon se vrasja u planifikua pë...

Vëllai i Liridona Ademajt tregon se si Naim Murseli u tregoi për ngjarjen tragjike - VIDEO

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt në KallxoPërnime ka treguar se si Naim Murseli u shpjegoi ngjarjen e vrasjes së Liridonës.