Postet nga: liridona ademaj

A e dinte familja e Liridona Ademajt për problemet që ajo kishte me bashkëshortin e saj?

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt në KallxoPërnime tregon se motra e tij asnjëherë nuk ka treguar se ka pas probleme bashkëshortore.

Fajtorët për krimin ndaj Liridonës

Dy njerëz që punuan për shtetin dyshohet të jenë përfshirë në vrasjen e Liridona Ademajt.

Kurti kërkon dënim maksimal për të dyshuarit: Liridona Ademaj u vra me paramendim, u vra se ishte grua

"Liridona Ademaj u vra me paramendim. U vra se ishte grua"- ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Prokuroria aprovon kërkesën e familjes për rivarrosjen e Liridona Ademajt në fshatin e lindjes

Të hënën do të rivarrozet trupi i Liridona Ademajt, në fshatin e saj të lindjes Rracaj në Gjakovë, më aprovim të prokurores së rastit.

Çfarë deklaruan në gjykatë të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt

Naim Murseli, Granit Plava dhe Kushtrim Kollaka u deklaruan sot para gjykatës në seancën dëgjimore lidhur me kërkesën e prokurorisë për caktimin e masë...

Mbrojtja e Naim Murselit mohon përfshirjen e tij në vrasjen e Liridona Ademajt

Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur me dyshimet për ...

“Ndal femicidit”, protestë në Tiranë për vrasjen e Liridona Ademajt

Dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë këtë të diel në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave.