Postet nga: Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist

Liridona Sijarina: Dhuna ndaj vajzave e grave dhe femicidi duhet të trajtohen si urgjencë kombëtare

Liridona Sijarina, aktiviste për të drejtat e grave, ka deklaruar se dhuna ndaj vajzave dhe grave dhe femicidi duhet të trajtohen si urgjencë kombëtare.

Largohet kordoni i Policisë, protestuesit depërtojnë në oborrin e Qeverisë

Me thirrjen “Lufta është e jona jo e Qeverisë”, pjesëmarrësit e protestës së thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist, kanë depërtuar në oborrin ...

Hidhet ngjyrë e kuqe te stacioni i Policisë

Pjesëmarrësit e protestës së thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist kanë hedhur ngjyrë të kuqe te stacioni i Policisë në Prishtinë.

Vrasja e Liridona Ademajt, nis protesta e thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist

Ka nisur protesta e thirrur nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë me thirrjen se nuk ka paqe pa sigurinë e grave, pas ...

“Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” aksion simbolik para fillimit të seancës ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur një aksion simbolik para Pallatit të Drejtësisë, pak para fillimit të seancës së parë dëgjimore ndaj Naim Muselit ...

Vrasja e grave, të martën protestë gjithëpopullore në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në kryeqytet

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka bërë thirrje për protestë gjithëpopullore për ditën e martë me thirrjen se nuk ka paqe pa sigurinë ...

Kolektivi Feminist proteston me grafite kundër Qeverisë

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka zhvilluar një aksion me grafite në muret e Prishtinës.

Përfundon marshi për Palestinën, kërkohet nga Qeveria e Kosovës të mos rreshtohet me Izraelin

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist bashkë me aktivistë të tjerë të pavarur kanë marshuar në sheshet e Prishtinës për t'u solidarizuar me popullin palestinez.