Postet nga: Jeta në Kosovë

Kosnett: Mohimi i masakrave është gabim por fjala nuk duhet të kriminalizohet

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka komentuar mohimin që Presidenti i Serbisë i ka bërë Masakrës së Reçakut.

Këshilla e ambasadorit amerikan për Albin Kurtin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett pati një mesazh specifik për kryeministrin në ardhje Albin Kurti.

Kosnett: Amerika nuk e ka inkurajuar asnjëherë ndryshimin e kufijve

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka folur lidhur me qëndrimin e ShBA-së lidhur me idenë e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

A do t’i bëjë publike faturat qeveria Kurti?

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë” ka folur lidhur me formimin e  qeverisë së re.

Kurti tregon se a do të takohet me Vuçiqin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri në ardhje, Albin Kurti ka folur lidhur me takimet zyrtare me zyrtarët e shtetit serb.

Qeveria Kurti planifikon ministra që janë zgjedhur deputetë

Megjithëse nuk kanë folur për emra të ministrave të ardhshëm, qeveria në koalicion me LVV dhe LDK po planifikojnë ministra që kanë marrë pjesë në zgjedhje.

Albin Kurti tregon 5 pikat ku ‘lëshoi pe’ Vetëvendosja për koalicion

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë në bisedime për formimin e koalicionit qeverisës.

Albin Kurti komenton problemet me pozitën e Presidentit në bisedime me LDK-në

Posti i Presidentit të Kosovës nuk po shihet si temë urgjente për diskutim nga Albin Kurti, Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje.