Postet nga: Jeta në Kosovë

Sonte në Jeta në Kosovë : Misteri i Arkivave të “Rilindjes”

Sot në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ do të shfaqet dokumentari për Misterin e Arkivave të Rilindjes.

Këshilltari i Ilir Metës kritikon organizimin pas tërmetit

Flamur Gashi, këshilltari i presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe ish-ambasador në Bosnje, në emisionin "Jeta në Kosovë" kushtuar tërmetit në Shqipëri ka thënë se ...

Këshilltari i Ilir Metës: S'i morën seriozisht paralajmërimet e sizmologëve

 

Jeta në Kosovë, intervistë me Vjosa Osmanin dhe debat për tërmetin në Shqipëri

 

Osmani: Nuk e përkrahim termocentralin e tretë dhe autostradën e Dukagjinit

Vjosa Osmani që ishte kandidate e LDK-së për kryeministre dhe është  nënkryetare e LDK-së foli për dy projekte të mëdha që janë nisur në Kosovë.

Vjosa Osmani: Agim Veliu ka kontribuar në programin qeverisës LVV-LDK

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka vlerësuar angazhimin e nënkryetarit tjetër të LDK-së, Agim Veliu në programin qeverisës mes LVV-së dhe LDK-së.

Data kur LDK e LVV mund ta përfundojnë marrëveshjen për koalicion

Vjosa Osmani që ishte kandidate e LDK-së për kryeministre dhe është  nënkryetare e LDK-së ka folur për hapat e fundit të krijimit të qeverisë së re me ...

Osmani: Nga nesër do të vendoset për ndarjen e ministrive

Kandidatja për kryeministre e Kosovës nga radhët e LDK-së dhe nënkryetarja e kësaj partie, Vjosa Osmani tha se do të ketë koalicion ndërmjet LDK-së ...