Postet nga: Jeta në Kosovë

Si u mashtruan studentët nga kolegjet private?

Sonte nga ora 21:00, emisioni "Jeta në Kosovë" sjell rrëfimin e studentëve që janë mashtruar nga kolegjet privat.

‘Dora e djathtë’ e Pacollit konfirmon se Bedri Emini u autorizua për lobim

Jetlir Zyberaj, shefi i kabinetit të ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në një intervistë në Jeta në Kosovë ka konfirmuar se Bedri Emini u autorizua ...

Intervistë me Jetlir Zyberaj nga Ministria e Punëve të Jashtme

Pagesat për njohje dhe punësimet e pakontrolluara në Ministrinë e Punëve të Jashtme ishin vetëm disa nga temat e diskutimit në emisionin e sotëm “Jeta ...

(VIDEO) Skandalet e diplomacisë kosovare

Pagesat për njohje dhe punësimet e pakontrolluara në Ministrinë e Punëve të Jashtme do të jenë vetëm disa nga temat e diskutimit në emisionin e sotë...

Jeta në Kosovë: Politika e Jashtme e Kosovës

Sonte emisioni “Jeta në Kosovë” solli rrëfimet nga prapaskena për njohjet e Kosovës dhe dështimin në INTERPOL.

Prindërit rrëfejnë për “intervistimet e fshehta të Astrit Deharit”

Xhemile dhe Avni Dehari po pretendojnë se djali i tyre që vdiq në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, tri vite me parë ishte intervistuar fshehtas.

Avni Dehari: Zyrtarët erdhën në shtëpi, tentuan të na bindin se Astriti ka bërë vetëvrasje

Zyrtarë nga policia dhe organeve të tjera të rendit, sipas familjes Dehari, kishin shkuar në shtëpinë e Astrit Deharit, për të bindur prindërit se djali i tyre ...

Kurti: Sa më shpejt që largohemi nga qymyri, aq më mirë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti ka thelluar qëndrimet e tij kundër përdorimit të qymyrit në Kosovë.