Postet nga: Jeta në Kosovë

Standardi i dyfishtë i KQZ-së për pranimin e votave me vonesë

Mbi 4 mijë zarfe me vota të ardhura me postë për zgjedhjet e 6 tetorit nuk janë procesuar për numërim për shkak se kanë arritur pas afatit ligjor, ...

Prokuroria po heton deklaratat e Blerim Latifit për vjedhje të votave

Deklaratat e kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës për deputet Blerim Latifi, se ka pasur vjedhje të votave brenda kandidatëve të partisë, po hetohet nga prokuroria.

DNV: Vjedhjet e votave mes kandidatëve na sollën deputetë pa merita

Demokracia në Veprim, koalicion organizatash të angazhuar në monitorimin e zgjedhjeve bënë thirrje për fokus në manipulimin e votave që mund të bëhet në dëm të ...

Valdete Daka flet për vjedhjen e votave brenda kandidatëve të subjektit të njëjtë

Kryesuesja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka dhënë një analizë të saj lidhur me problematikën e të ashtuquajturave vjedhje të votave brenda sojit.

Jeta në Kosovë diskuton vjedhjen e votave brenda sojit

Vjedhjet dhe manipulimet me vota brenda kandidatëve të subjektit të njëjtë politikë është temë diskutimi sot në “Jeta në Kosovë”.

Jeta në Qendrën e Numërimit

Në realitet, Qendra e Numërimit dhe Rezultateve është bërë si lokacion ku menaxhohet aspekti teknik i përgatitjes së procesit zgjedhor deri në fazën finale- kompletimin e ...

Pas debatit 'Protestat për ujë' reagon Gani Berisha

Debati ‘Protestat për ujë’ i transmetuar në emisionin ‘Jeta në Kosovë’, ka nxitur reagimin e Gani Berishës, ushtrues detyre nga Departamenti i Autoritetit Rajonal të Pellgjeve Lumore në ...

Palmer: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë tha se ...