Postet nga: Fajde

Kërkohet arrest shtëpiak për gjilanasin i cili dha rreth 226 mijë euro me fajde

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar arrest shtëpiak për një person të dyshuar për fajde.

Dosja e Prokurorisë: Gjilanasi arrestohet për fajde, kërkonte 22,500 euro si kamatë e borxhit

Prokuroria në Gjilan ka ndaluar sot një person me iniciale L.K., në kohëzgjatje prej 48 orësh, me dyshimin se është përfshirë në fajde.

Arrestohet për fajde, kërkonte 43 mijë euro më shumë se borxhi

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili dyshohet se ishte i përfshirë në veprën penale ‘fajde’.

Arrest për fajde në Prishtinë, i dyshuari kërkoi 30% kamatë për 132 mijë eurot e dhëna

Një person është arrestuar sot në Prishtinë nën dyshimin për fajde.

Rriten dënimet për grupin e Fajdeve të Prizrenit

Gjykata e Apelit ka ashpërsuar dënimet në rastin e njohur “Kristal", njëri ndër rastet e shënjestruara për liberalizim të vizave.

Arrestohet gjakovari për fajde, Policia i gjen fletore me shënime

Një person është arrestuar dje në Gjakovë, nën dyshimin për fajde.

I akuzuar për bixhoz ilegal: Djali i Sabit Gecit i shpëton burgut, dënohet me para

Alban Geci, djali i ish-komandantit të UÇK-së Sabit Geci, është shpallur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata e Prishtinës me 6 muaj burgim, por ky dënim Gecit ...

Këngëtari Afrim Muqiqi nuk paraqitet në gjykatë për të dëshmuar në gjykimin për fajde

Në procesin gjyqësor kundër Alban Gecit, Lulzim Berishës, Dalip Brahimit, Bujar Gërbeshit, Ismet Salihut dhe Rrahim Brahimit të akuzuar për organizim te skemave piramidale dhe ...