Postet nga: Fajde

Rasti i policit Flamur Rexhaj, IPK tregon nëse do të hetojë drejtorin e Hetimeve të Brendshme në Pejë 

“Drejtoria e Standardeve Profesionale, tani Drejtoria për Hetime të Brendshme, nuk ka zhvilluar ndonjë hetim disiplinor ndaj zyrtari policor Flamur Rexhaj me ankues Naser Brdakiç dhe nuk ka pranuar ...

A u hetua nga IPK polici i dyshuar për fajde?

Një hulumtim i “Kallxo Përnime”, që u publikua javën e kaluar, tregoi se si një familje në Pejë pretendon se e humbi pronën në fajde.

Hulumtimi i 'Kallxo Përnime' - Muharremi: Vettingu në Polici, shumë i nevojshëm

Shenoll Muharremi, njohës i integrimeve europiane, ka reaguar pas hulumtimit të emisionit "Kallxo Përnime" - “Denoncimi i fajdesë”, i cili shfaq pretendimet për përfshirjen e një ...

Rasti i dyshuar për shtytje në vetëvrasje, reagon asamblistja e LDK-së pas arrestimit të vëllait dhe babait të saj

Dy persona janë arrestuar e një i tretë është në kërkim nën dyshimin se kanë kryer veprën penale - shtytje në vetëvrasje, rast që ka ndodhur ...

Dyshimet për shtytje në vetëvrasje në Graçanicë, Prokuroria po heton rastin edhe për fajde

Dy persona janë arrestuar e një i tretë gjendet ende në kërkim nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Shtytje në vetëvrasje” që ka ndodhur në ...

Gjykimi për shpifje që priti 7 vite e 8 muaj

Gazetarja Saranda Ramaj dhe Grupi “Koha”, kanë pritur plotë 7 vite 8 muaj e 25 ditë për të marrë përgjigje nga Gjykata e Prishtinës për një padi të ushtruar ...

Një grua raporton në Polici se ka marrë para me fajde, nisin hetimet

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua ka raportuar se kishte marrw para me fajde nga njw i dyshuar.

Arrestohet një i dyshuar për fajde në Shtime

Një person u arrestua gjatë së enjtes në Shtime si i dyshuar për fajde.