Postet nga: Avni Mehmeti

Rigjykimi për vrasjen në Pejë, dënohet avokati që lëshoi sallën

Në Gjykatën e Mitrovicës sot ka filluar rigjykimi i Nimon Berishës, i cili po akuzohet për vrasjen e Isa Karagjyzit në Pejë.

I akuzuari për drogë nga Shqipëria nuk vjen në gjykatë në Mitrovicë ‘shkaku i tërmetit’

I akuzuari Bledijan Xhepi nuk ka ardhur të enjten në seancën e paraparë të mbahej në gjykatën e Mitrovicës.

Ish-policët e Mitrovicës në gjyq për ryshfet rreth gjobave të trafikut

Në gjykatën e Mitrovicës u dha fjala hyrëse në rastin ku të akuzuar janë 14 ish policë të njësisë së trafikut rrugor në pjesën jugore të ...

Në gjykimin e ish-policëve për ryshfet dështojnë tri seanca

Të hënën në Gjykatën e Mitrovicës ka dështuar të mbahet seanca ndaj 14 ish -policëve të njësisë së trafikut në Mitrovicën Jugore, të ...

Mitrovicë, shpallen të pafajshëm katër ish-zyrtarët policorë

Gjykata e Mitrovicës i ka shpallur të pafajshëm ish- zyrtarët policorë Mentor Dallku, Bedri Haliti, Beqir Dajakaj dhe Ruzhdi Kajtazi, të akuzuar për keqpërdorim të ...

Prokuroria e Mitrovicës mbyll dosjen e kontrabandës së naftës

Në një proces interesant, Prokuroria e Mitrovicës ka vendosuer ta mbyllë njërën prej dosjeve të mëdha të kontrabandës së naftës nga veriu për ...

Del në gjyq i dyshuari për blerjen e derivateve me para të falsifikuara

Rrahmon Voca i akuzuar nga prokuroria e Mitrovicës për falsifikimin e 100 eurove u deklarua i pafajshëm në gjykatë.

Katër ish-policët mbrohen në heshtje në akuzat për korrupsion