Postet nga: arrestim për fajde

Ferizaj, arrestohet i dyshuari për fajde e shpëlarje parash

Policia e Kosovës, më saktësisht Njësia për hetim të krimeve ekonomike dhe korrupsionit, për dy vite kishte hetuar në mënyrë intensive një person të ...

26 vjeçari dhe 22 vjeçarja arresohen për fajde

Një 26 vjeçar dhe një 22 vjeçare janë arrestuar nga policia nën dyshimin për fajde, dhe kanosje.

Intensifikohen aksionet e Policisë, katër të arrestuar për fajde

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arritur të arrestojë katër persona , në kuadër të aksioneve të intensifikuara për ‘fajde’ dhe ‘detyrim’.

Dosja e fajdeve: Për 16 mijë euro kamata e fajdesë në Ferizaj arriti në 40 mijë

Gjykata në Ferizaj u ka caktuar masën e paraburgimit dy personave të dyshuar për fajde që sipas Prokurorisë në harkun e 10 muajve  ngarkuan me kamatë të fajdes dy ...

Arrestim për fajde në Suharekë

Policia e Kosovës sot ka arrestuar një person nën dyshimin për  fajde, detyrim dhe ‘mbajtja në pronësi ose posedim të paautorizuar të armëve.

Arrestohet djali i Sabit Gecit

Pas tre muajve arrati, djali i Sabit Gecit, Alban Geci, është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga ana e Policisë së Kosovës.

Policia arreston 54 vjeçarin për fajde në Lipjan - FOTO

Në një fshat të Lipjanit gjatë ditës së sotme policia ka bastisur një shtëpi të një personi të dyshuar për pjesëmarrje në fajde.

Dy të Arrestuar për Fajde në Prishtinë

Dy të dyshuar për veprën penale fajde janë arrestuar në fshatin Siqevë të Prishtinës gjatë një operacioni të njësiteve policore të DHKK-së, të mbështetura edhe ...