Postet nga: Fajde

Rasti i fajdeve në Gjakovë, kamata mujore 420 euro

Për 3,500 euro që i kishte marrë si fajde, një qytetar është dashur t’i kthejë 420 euro kamatë mujore.

Arrestohet vëllai i të dyshuarve për fajde në Prizren, frikësoi të dëmtuarin që iu kërkua kamata

Një person është arrestuar pasi që sipas policisë dyshohet se ka kërkuar dhe e ka frikësuar një person që të mos paraqes dëshminë e tij para prokurorisë ...

Dosja e Prokuroria: Sa para fituan nga fajdet vëllezërit nga Prizreni?

Mbi 14 mijë euro dyshohet të jetë shuma që një burrë nga Prizreni kishte paguar si kamatë për borxhin prej 37 mijë eurosh.

Prizren, të dyshuarit për fajde kapen në flagrancë - FOTO

Policia e Kosovës dje ka zhvilluar një aksion në Prizren, ku ka arrestuar dy persona dhe ka gjetur e konfiskuar një shumë të parave dhe armëve nën ...

Paraburgim të dyshuarve se morën 90 mijë euro fajde për 1,700 euro borxh

Gjykata në Pejë u ka caktuar masën e paraburgimit tre të dyshuarve për fajde me inicialet I.D, B.N dhe A.Gj.

Borxhet e Fajdeve: Parcela e ndarë për dëshmorë u planifikua të shitej

V.Sh njeriu i cili tentoj të vetëvritej dje në Pejë me motivacion fajdet ishte obliguar ta shiste një pronë të cilën familja e kishte marrë si parcelë ...

Dosja e fajdeve: Rasti i Currit kthehet ne rivendosje

Përmes një komunikate për media Gjykata e Apelit ka njoftuar se e ka kthyer në rivendosje vendimin e Gjykatës së Prishtinës lidhur me vazhdimin e masë...

Rasti i fajdeve: Djalit të Sabit Gecit i refuzohet marrëveshja për pranimin e fajësisë

Marrëveshja që Alban Geci  dhe Lulzim Berisha bënë për ta pranuar fajësinë për bixhoz të paligjshëm dhe përkatësisht fajde, nuk u pranua ...