Postet nga: Fajde

Këngëtari Afrim Muqiqi nuk paraqitet në gjykatë për të dëshmuar në gjykimin për fajde

Në procesin gjyqësor kundër Alban Gecit, Lulzim Berishës, Dalip Brahimit, Bujar Gërbeshit, Ismet Salihut dhe Rrahim Brahimit të akuzuar për organizim te skemave piramidale dhe ...

Dukuria e fajdeve shënon rritje

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç se konsiderohet ilegale dhe vepër penale, ...

Pamje nga skema e fajdeve, shtëpia 400 mije euro për 20 mijë

 

Rrëfimi për ‘qytetin e fajdeve’

 

Rasti i fajdeve në Gjakovë, kamata mujore 420 euro

Për 3,500 euro që i kishte marrë si fajde, një qytetar është dashur t’i kthejë 420 euro kamatë mujore.

Arrestohet vëllai i të dyshuarve për fajde në Prizren, frikësoi të dëmtuarin që iu kërkua kamata

Një person është arrestuar pasi që sipas policisë dyshohet se ka kërkuar dhe e ka frikësuar një person që të mos paraqes dëshminë e tij para prokurorisë ...

Dosja e Prokuroria: Sa para fituan nga fajdet vëllezërit nga Prizreni?

Mbi 14 mijë euro dyshohet të jetë shuma që një burrë nga Prizreni kishte paguar si kamatë për borxhin prej 37 mijë eurosh.

Prizren, të dyshuarit për fajde kapen në flagrancë - FOTO

Policia e Kosovës dje ka zhvilluar një aksion në Prizren, ku ka arrestuar dy persona dhe ka gjetur e konfiskuar një shumë të parave dhe armëve nën ...