Postet nga: Bedri hamza

Zhvillimet në PDK: Elmi Reçica e Xhavit Halit as nuk e kanë lexuar letrën me akuzat e Lirak Çelajt

Zyrtarë të Partië Demokratike të Kosovës, kanë hezituar të japin qëndrime lidhur me letrën publike të anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të Partisë, ...

Llogaritë e votave të ish-shefave të kuletës së shtetit

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare, tashmë e kanë siguruar nga një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Kosova dhe Arabia Saudite me marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë ...

Hekuran Murati e Bedri Hamza maten për dije në financa

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza, e ka kontestuar dijen e ish-anëtarit të shoqërisë civile, Hekuran Murati, lidhur me shpenzimet e financave.

Bedri Hamza nuk e bëra namin që refuzova pagën

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza ia ka përmendur rritjen e TVSh-së dhe rritjen e akcizave Avdullah Hotit, i cili kishte udhëhequr Ministrinë e Financave në Qeverinë Mustafa në ...

Bedri Hamza sfidon taksat e Qeverisë së Isa Mustafës

Bedri Hamza, ish- ministër i Financave, i ftuar për #debatpernime në serinë e debateve parazgjedhore Zgjidhje para Zgjedhjeve ka deklaruar se dikasteri që ai ka udhëhequr ka ...

Zgjedhjet, ministrat e PDK-së flasin për vendimin e 'vjetër' për rritjen e pagave për mjekët

Dy ministrat në detyrë nga PDK, Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismajli dhe Ministri i Financave, Bedri Hamza, sot kanë vizituar Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ata ...

ATK shënoi rritje të të hyrave në gjashtë mujorin e parë të vitit 2019

Administrata Tatimore e Kosovës në 6 mujorin e parë të vitit 2019 ka shënuar rritje të të hyrave dhe rritje të aktiviteteve të konfiskimit të pasurisë.