Postet nga: Arsim Gërxhaliu

Sot përfundon obduksioni për pesë anëtarët e familjes Bllaca në Gjilan

Pesë trupat e pajetë të familjes Bllaca nga Gjilani janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për t'u kryer obduksioni pas ngjarjes tragjike e cila ndodhi në ...

Arsim Gërxhaliu vë në pikëpyetje pajisjen e QKUK-së me mjete mbrojtëse ndaj Koronavitusit

Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka vënë në pikëpyetje  përgatitjen me pajisje mbrojtëse të stafit të Qendrës Klinike Universitare të ...

Të martën gërmime të reja në kampusin e UP-së, dyshohet për varrezë masive

Të martën, më 26 nëntor, do të nisin gërmimet e reja në njërën pjesë të Kampusit të Universitetit të Prishtinës.

Eksperti i mjekësisë ligjore dëshmon sërish në gjykimin e vëllezërve për vrasjen e kushërinjve të tyre

Në gjykimin e Besim dhe Blerim Malokut, të akuzuar për vrasjen e kushërinjve të tyre – vëllezërve Bahri e Shani Maloku, sot ka dëshmuar sërish ...

Vrasja në Malishevë bëhet edhe më misterioze, ekspertët do të dalin sërish në vend të ngjarjes

Rasti i vrasjes në Lladrovc të Malishevës, për çka po gjykohet Nafije Rrafshi, po bëhet gjithnjë e më i paqartë.

Shpend Ahmetit i kërkohet që të sigurojë lokacion për varreza për kafshët

Doktori i Mjekësisë Ligjore Arsim Gërxhaliu dhe poeti Lulzim Tafa  i janë drejtuar kryetarit të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit, me një kërkesë të shkruar ...

Eksperti shpjegon plagët që shkaktuan vdekjen e dy vëllezërve Maloku në Malishevë

Detaje nga mënyra se si mbetën të vdekur dy vëllezërit nga Malisheva u dhanë nga eksperti që kishte kryer autopsinë e të ndjerëve.

Video: Gërxhaliu jep detaje lidhur me vdekjen e zëvendësministrit

Trupi i pajetë i Arian Dacit, që vdiq sot nga orteku i borës ka mbërritur para pak minutash në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!