array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/pas-raportimit/"
 }
}

Pas hulumtimit të KALLXO.com ngritet aktakuzë kundër burrit të prokurores

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër burrit të prokurores Elvehe Gashi, Bajram Gashit dhe dy personave të tjerë, pas hulumtimit të publikuar në ...

Reagon Kryeprokurori i Shtetit pas hulumtimit të KALLXO.com për 'Pazaret me hetime'

Pas hulumtimit të KALLXO.com i transmetuar mbrëmjen e kaluar ku shfaqi njërën nga aferat e mëdha të keqpërdorimeve në rajonin e Prizrenit ka reaguar ...

VIDEO: Banorët e Arllatit kundërshtojnë ndërtimin e pompës së derivateve afër shtëpive të tyre

Banorë të lagjes Bujupi të fshatit Arllat po kundërshtojnë ngritjen e një pompe derivatesh në një pronë komunale, të cilën Komuna e Drenasit ia dha një kompanie në ...

FOTO - Asfalti i dëmtuar në një rrugë në qytetin e Skenderajt

Banorët e Lagjes 1, në rrugën “Fazli Grajqevci” në Skenderaj po ankohen se asfalti në një pjesë të kësaj rruge është dëmtuar.

Mungesa e strehimores, qentë endacakë vërshojnë në fshatin Sankoc - VIDEO

“Ka jam ardh sot të shkolla ka pas shumë (qen) nja pesë a gjashtë, na kanë njek deri qitu këna ardh tu na njek”

Skandal në tatime: Punëtori i motelit pa kontratë sepse merr socialin

Në kuadër të aksionit për verifikimin e fiskalizimit dhe lëshimit të kuponëve fiskal Administrata  Tatimore e Kosovës gjatë ditës së sotme ka vizituar edhe ...