Postet nga: ramiz buzhala

Raportimi i KALLXO.com, ish-kryeprokurori Buzhala kishte thënë në komisionin disiplinor se pyetjet e testit do t’ia dërgonte djalit

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Pronari i ‘Euro Abi’ shpallet fajtor nga Gjykata e shkallë së parë për falsifikim të kontratës së punëtorit

Shtatë vite më parë, Mentor Ramadani kishte pësuar një aksident në vendin e tij të punës në Gjakovë.

Skandali me shpërndarjen e pyetjeve, ish-kryeprokurori i Gjakovës transferohet në Prokurorinë e Pejës

Ish-kryeprokurori i Prokurorisë në Gjakovë, Ramiz Buzhala i cili muaj më parë gabimisht ia kishte përcjellë ekipit të KALLXO.com pyetjet për testin i cili do të mbahej ...

KPK refuzon marrëveshjen për kthim në punë të kryeprokurorit Ramiz Buzhala

Këshilli Prokurorial i Kosovës në takimin e sotëm ka refuzuar marrëveshjen për kthimin në punë të kryeprokurorit të Gjakovës Ramiz Buzhala.

Kryeprokurori Ramiz Buzhala nuk transferohet në Prizren, nuk votohet marrëveshja e tij dhe panelit hetimor

Kryeprokurori Ramiz Buzhala nuk transferohet në Prizren, nuk votohet marrëveshja e tij dhe panelit hetimor

KPK refuzon kërkesën e KALLXO.com për të marrë pjesë fizikisht në takimin e nesërm

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka refuzuar kërkesën e ekipit të KALLXO.com për të marrë pjesë fizikisht në mbledhjen e nesërme të KPK-së.

Nesër mbledhja e Këshillit Prokurorial, shqyrtohet edhe marrëveshja e propozuar nga kryeprokurori i suspenduar i Gjakovës, Ramiz Buzhala

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka njoftuar se nesër nga ora 10:00 do të mabjë mbledhjen e radhës ndërsa gazetarët do të kenë mundësi që ...

Skandali i rrjedhjes së testeve, Kryeprokurori i Gjakovës rekomandohet të kthehet në punë

Dy muaj më parë sistemi prokurorial i Kosovës ishte goditur nga skandali ku Kryeprokurori i Gjakovës Ramiz Buzhala, i kishte dërguar pyetjet e testit për bashkë...