Postet nga: Komuna e Mitrovicës

VIDEO - Momenti kur një vajzë e vogël bie në pusetën që ishte e hapur në mes të trotuarit në Mitrovicën Jugore

Redaksia e KALLXO.com ka pranuar një video ku shihet një fëmijë duke rënë brenda një pusetë që ishte hapur në mes të trotuarit në qytetin e Mitrovicë...

Dëmtimet në shkollën fillore “Ismail Qemali” në Mitrovicë, reagon Komuna

Objekti i shkollës “Ismail Qemali” në Mitrovicë, që u ndërtua para pesë viteve, është bërë jofunksional për shkak të dëmtimeve.

Pas raportimit të KALLXO.com, Komuna e Mitrovicës Jugore fillon largimin deponisë ilegale në Zhabar të Epërm

KALLXO.com raportoi më datë 05.02.2024 se si zonat e gjelbruara në fshatin Zhabar i Epërm të Mitrovicë Jugore ishin mbuluar me bërllok.

Komuna e Mitrovicës ndan 20 mijë euro për të lënduarit nga shpërthimi i bombolës së gazit në Kçiq

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza ka njoftuar se do të merr vendim për të ndarë 20 mijë euro për  personat që janë lënduar si pasojë e shpë...

Ministria e Arsimit reagon lidhur me pretendimet e drejtoreshës së Arsimit në Mitrovicë se rreth 38% e nxënësve nuk kanë tekste shkollore

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka reaguar lidhur me deklaratat e drejtoreshës së Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Drita Kadriu, e cila ka thë...

Ndërprerja e rrjedhës së Ibrit në Mitrovicë, Inspektorati urdhëron ndaljen e punimeve që u kryen pa leje

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPH), ka gjetur se për punimet e zhvilluara për ndërtimin e urës për këmbësorë, ...

Shteret lumi Ibër, Komuna e Mitrovicës e alarmuar

Komuna e Mitrovicës ka njoftuar se është ndaluar rrjedha e ujit nëpër shtratin e lumit Ibër, duke shkaktuar shterimin e tij.

Komunarët e Mitrovicës shpenzuan gati 2 mijë euro për punëtori në Bogë të Pejës

1 mijë e 894 euro i ka kushtuar Komunës së Mitrovicës organizimi i një punëtorie dy ditore në Bogë të Pejës.