Postet nga: Drejtoria e Shëndetësisë

LDK e AAK në koalicion edhe në Viti, një grua emërohet në krye të drejtorisë së Shëndetësisë

Komuna e Vitisë të enjten ka emëruar një drejtoreshë të re në krye të drejtorisë së drejtorisë për Shëndetësi dhe Punë Sociale.

Jep dorëheqje drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë

Drejtoresha e Shëndetësisë në komunën e Suharekës, Sale Bytyqi, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

12 persona nga Prishtina testohen për COVID-19

Gjatë ditës së sotme u janë marrë mostrat 12 personave nga Prishtina që dyshohet se mund të jenë infektuar me COVID-19.

COVID-19: Testohen 26 mostra në Prizren, masat e ardhshme varen nga rezultatet

26 mostra janë testuar në Komunën e Prizrenit.

Dy infermierë të Gjakovës diagnostifikohen me coronavirus

Dy rastet në Gjakovë, të konfirmuara me coronavirus janë infermierë.

Një rast i dyshuar për coronavirus në Kaçanik, izolohen dy familje

Një grua e moshuar rreth moshës 70 vjeçare që kishte ardhur dy javë më parë nga Italia, dyshohet se është prekur me coronavirus në Komunën e Kaçanikut.

Masat për coronavirusin - Mbyllet kampi ku punonte 22 vjeçarja e prekur me coronavirus në Klinë

Dy rastet e konfirmuara në Kosovë si të prekur me virusin corona, kanë bërë që dy komunat e prekura të ndërmarrin masat e menjëhershme.

Ismajli: Gjilani ka ndërmarrë masat për mbrojtje nga koronavirusi

Në përputhje me kërkesat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Komuna e Gjilanit ka ndërmarrë të gjitha masat për mbrojtje nga koronavirusi.