Postet nga: Jeta në Komunë

Banorët e Zubin Potokut kërkojnë zgjidhje për problemin e furnizimit me ujë

Zubin Potoku është njëra nga komunat më të pasura  me ujë në Kosovë po ku qytetarët kanë probleme me ujin e pijes. Kjo komunë ka hidrocentral që prodhon ...

Gashi: Grumbullimi i njerëzve para selisë së Vetëvendosjes, potencial për shpërndarje të coronavirusit

Mbrëmë, pasi u mbyllën qendrat e votimit në gjithë territorin e komunës së Podujevës, qytetarë të shumtë u mblodhën para selisë së Lëvizjes Vetë...

Pas debatit “Jeta në Komunë” OJQ-të në Vushtrri rimarrin objektin e Qendrës Rinore

Arianit Jashari, përfaqësues i organizatës, “ Access” dhe shoqërisë civile në Vushtrri ka njoftuar se është bërë licencimi i  Qendrës Rinore e cila është e ...

Shaip Kamberi flet për fjalimin që mbajti në Beograd rreth krimeve serbe në Kosovë

Sonte i ftuar në emisionin "Jeta në Komunë", është deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi.

Sonte në "Jeta në Komunë": Intervistë me Shaip Kamberin dhe reportazh për të pagjeturit

Sonte në emisionin "Jeta në Komunë" do të transmetohet intervista me Shaip Kamberin, deputet shqiptar në Kuvendin e Serbisë.

Përballja e Burim Berishës me punën e tij në Fushë Kosovë

Megjithëse është zgjeruar me ndërtime dhe qyteti ka pësuar ndryshime ndër vite, Fushë Kosova tash e katër mandate nuk e ka ndërruar qeverisjen.

Burim Berisha: Është e vërtetë që nuk shkoj në mbledhjet e Kuvendit Komunal

Kryetari i Fushë-Kosovës, Burim Berisha, është i ftuari i radhës në emisionin “Jeta në Komunë” përballë Jeta Xharrës.

Agron Kuçi përballet me punën e tij në Junik

Qyteza, simbol i të cilave janë kullat e natyra me potencial për turizëm po rrezikon betonizimin e Bjeshëve.