array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Vrasja e policit Triumf Riza, Enver Sekiraqa sot para Apelit

Enver Sekiraqa, i dënuar për të dytën herë për vrasjen e të ndjerit Triumf Riza, sot pritet të sillet para gjykatës së shkallës së ...

Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet për ngjarjet në Prekaz më 1998

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka hapur hetime me qëllim të zbardhjes së rastit të sulmit të forcave serbe kundër Familjes Jashari në Prekaz më 5, 6, ...

Gjykata liron ish-arkëtaren e “Interex”-it, e akuzuar për përvetësim të mbi 9 mijë eurove

Gjykata e Prishtinës në mungesë të provave ka shpallur aktgjykim lirues ndaj ish-punëtores së “Interex”-it, e akuzuar për përvetësim gjatë ushtrimit të detyrës.

Gjykata e dënon me burgim me kusht të akuzuarin për shpërndarje të videove pornografike me fëmijë

Gjykata e Prishtinës sot e shpalli aktgjykimin ndaj të akuzuarit A.S., i cili akuzohet nga Prokuroria se shpërndau në internet video të fëmijëve me pë...

Gjykata i kthen mbrapsht prokurorisë për rastin “Abi Çarshia”

“Aktakuza është konfuze, dhe si e tillë nuk lejon mundësinë e një procedure të drejtë pa zvarritje e pengesa të këtij procesi, sa kompleks, aq edhe të ndjeshë...

Zyrtarët e komunës së Vitisë, të pafajshëm edhe në rigjykim

Florim Rama, Valdet Xoxa për të dytën herë janë liruar nga akuzat për keqpërdorim të pozitës zyrtare ndërsa Sami Mjaku për mashtrim në ...