Ekskluzive: IPK bën kallëzim penal ndaj 22 policëve për deportimin e ‘gylenistëve’

Më shumë se 1 vjet e 4 muaj pasi gjashtë shtetas turq - të njohur më vonë si “Gylenistët”- u ndaluan dhe u dëbuan në mënyrë të mistershme ...

Dosja e Prokurorisë: Skema e përfitimeve nga falsifikimet për veteranët e rrejshëm në Pejë

Prokuroria e Pejës po akuzon 4 persona lidhur me dosjen e veteranëve të rrejshëm, për vepra penale legalizim i përmbajtës se rreme, ndihmë, dhe falsifikim ...

Arratiset një person nga stacioni në Kaçanik, suspendohen dy policë

Një person është arratisur dje nga stacioni policor në Kaçanik, pak kohë pasi kishte dalë para gjykatës në këtë komunë për t’u përgjigjur pë...

30 ditë paraburgim ndaj gjilanasit të dyshuar për posedim të amfetaminës

Gjykata në Gjilan i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të dyshuarit për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të narkotikëve.

Morën veturën e sekuestruar nga parkingu në Skenderaj, dënohen dy persona

Gjykata e Mitrovicës i ka dënuar me nga katër muaj burgim me kusht dhe nga 550 euro gjobë të pandehurit Fitim Ahmeti dhe Asmir Ajeti.

I akuzuari për krime lufte pretendon në alibi për kohën dhe vendin e vrasjeve

Në gjykimin e të akuzuarit për krime lufte, Zoran Gjokiq, mbrojtësi i të akuzuarit, Lubomir Pantoviq, ka kërkuar të hedhet poshtë aktakuza.