array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Zyrtari i bujqësisë në Pejë, Alban Bushati dyshohet se mori 48 mijë euro ryshfet

Alban Bushati është i arrestuari i radhës në rastin e njohur tashmë për opinionin si “Subvencionet 2021”.

Caktohet data e shpalljes së aktgjykimit ndaj Sanije Rexhës dhe Kushtrim Balës

Është dhënë fjala përfundimtare në rastin ku dy zyrtarët e MPMS-së, Sanije Rexha dhe Kushtrim Bala po akuzohen për keqpërdorime me formularët për ...

Shtyhet seanca ndaj të akuzuarit për sulm me thikë ndaj familjarëve

Në Gjykatën e Mitrovicës ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj të akuzuarit F.K.

Prokuroria kërkon paraburgimin e Lavdim Krasniqit dhe zyrtares tjetër të KPK-së

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për Drejtorin e Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Lavdim ...

Gjykimi i Donjeta Pajazitaj, Kryeplaku i fshatit Strellc : "Kam qenë në presion dje në gjykatë"

Në Gjykatën Themelore të Ferizajt, ku po zhvillohet gjykimi lidhur me vrasjen e Donjeta Pajazitajt, dje është arrestuar Haki Pajazitaj.

Merr përgjigje në padi familja e policit të vdekur nga Covid-19

Pas padisë në vitin e kaluar ndaj Policisë së Kosovës nga familja e policit të ndjerë Ilir Gjokaj, të cilët i përfaqëson avokati Meshari Selimaj, sot ë...