Ilustrim: NASER FEJZA

Moti sot

Gjatë ditës së sotme parashihet që të mbajë mot kryesisht me diell ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.

Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe pjeserisht i vranët.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-26 gradë Celsius.

IHMK ka njoftuar se do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtesi 1-5m/s.