Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës vende-vende mund të sjellin shi. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius”, njofton IHMK.