Moti

Moti

Moti për sot

Të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me interval kohore me diell.

Sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.