Foto: KALLXO.com

Moti në dy ditët e ardhshme, temperatura minimale minus 10 gradë celsius

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare.