Mot pranveror sot dhe gjatë javës së ardhshme

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.

Gjykuar sipas ecurive, aktuale, sinoptike, edhe pjesa e parë e javës së ardhshme do të kalojë me mot me vranësira të pjesshme.

Temperaturat e mëngjesit do të sillën në mes minus 2 e 3 gradë Celsius, kurse maksimalja ditore do arrijë deri në 15 gradë Celsius./21Media