array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Sot jepet repriza e shfaqjes ‘Sërish vijnë zgjedhjet’ 

Shfaqja virtuale “Sërish vijnë zgjedhjet” me regji të Faik Ispahiut jepet sot në mbrëmje reprizë në ora 21:00 në Facebook dhe ZOOM. 

Ministria e Kulturë ndan çmimet për dramë shqipe ‘Katarina Josipi’  

Dramaturgu Osman Goranci ka fituar Çmimin e parë të Konkursit të dramës origjinale shqipe “Katarina Josipi” për 2019, që ndahet nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit, çdo ...

Vlerësohet lartë shfaqja ‘Sërish vijnë zgjedhjet’ e Faik Ispahiut

Personalitete publike, të artit e artdashës kanë vlerësuar shfaqjen “Sërish vijnë zgjedhjet” me regji të Faik Ispahiut, e cila u dha LIVE të dielën në mbrë...

Takohen dy ministret, bisedojnë për diplomacinë kulturore

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në takim ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla. 

Botohet libri ‘Ditari i pandemisë’  i Agim Vincës 

Nën kujdesin e Shtëpisë Botuese “Artini” nga Prishtina, ditë më parë ka dal nga shtypi libri më i ri i Agim Vincës, “Ditari i pandemisë” me në...

COVID-19, mbyllet për dy javë Qendra Kinematografike 

Një punëtor i Qendrës Kinematografike të Kosovës ka rezultuar pozitiv me COVID-19.