array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Teatri i Mitrovicës merr pjesë në festivalin ‘Sitfy Poland’ në Poloni

Teatri i Qytetit të Mitrovicës “Muharrem Qena” do të marrë pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit, ‘Sitfy Poland” në Krakovë të Polonisë.

‘Një udhëtim në botën e artit dhe teknologjisë’, ekspozitë e veçantë e Shuk Oranit në Gjermani

Veprat e krijuesit multimedial, Shuk Orani vazhdojnë të jenë të ekspozuara në “Marktplatz der Manufakturen” në Hamburg të Gjermanisë.

Një ndër 100 personat më me ndikim në botë, Dua Lipa në revistën prestigjioze ‘Time’

Revista prestigjioze amerikane “Time” e ka vlerësuar këngëtaren nga Kosova me famë botërore, Dua Lipën në mesin e 100 personave më me ndikim në botë.

Mbahet mbledhje komemorative në nderim të aktores Shirine Morina

Një mbledhje komemorative është mbajtur më 15.04.2024, në Teatrin Kombëtar të Kosovës për të nderuar aktoren Shirine Morina, e cila ka vdekur të dielën, më 14.04.2024, në moshë...

‘Gratë udhëheqëse në fokus’, ekspozitë frymëzimi për gratë e reja në Kosovë

Ekspozita “Gratë udhëheqëse në fokus” e fotografit Arben Llapashtica dhe e kuruar nga Eliza Hoxha, do të hapet të mërkurën, më 17.04.2024, në ora 18:00 në “Qendrën ...

Edi Hila ekspozon në Galerinë e Ministrisë së Kulturës

Edi Hila do të hapë të hënën, më 15.04.2024, në ora 20:00, ekspozitën personale, ”A4 Print” në Galeria e Ministrisë së Kulturës (GMK).