Postet nga: Botuesit

Hapet Panairi i Librit "Prishtina 2024", botuesit ekspozojnë mijëra tituj të rinj

Me moton “Përgjigjja është libri” është hapur sot, më 05.06.2024, në Prishtinë edicioni i 24-të i Panairit të Librit “Prishtina 2024”.

Nesër nis edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë

Me moton “Libri na bashkon të gjithëve” nis nesër në Pallatin e Kongreseve edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë.

Nesër nis Panairi i Librit në Tiranë

Të mërkurën në Tiranë nis edicioni i 25-të i Panairit të Librit "Tirana 2022”, që organizohet nga Shoqata e Botuesve Shqiptarë.

Botuesit nga Kosova në panairin e librit në Frankfurt

Botuesit kryesor kosovarë do të marrin pjesë në edicionin e sivjetëm të Panairit të Librit në Frankfurt të Gjermanisë, që hapet sot.

Botuesit kosovarë në Panairin e Librit 'Tirana 2021'

Mbi 20 botues nga Kosova po marrin pjesë në Panairin e Librit “Tirana 2021”, që u hap dje në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Të mërkurën hapet panairi i librit ‘Tirana 2021’

Edicioni i 24-të i Panairit të Librit në Tiranë, “Tirana 2021” do të mbahet nga 17 deri më 21 nëntor 2021 në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

(Foto) Hapet Panairi i Librit në Ferizaj

Është hapur sot në Ferizaj edicioni i tretë i panairit të librit "Ferizaj 2021".

Ministria e Kulturës publikon listat për botimin dhe blerjen e librave nga botuesit

Mbi 100 mijë euro do të përfitojnë botuesit kosovarë nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për botimin e dorëshkrimeve dhe blerje të librave për nevoja ...