array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Dumoshi në Vushtrri: I kemi paraparë 600 mijë euro për stadium  

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të vazhdojë të ndihmojë në renovimin e stadiumit të Vushtrrisë.  Kështu ka thënë ministrja e Kulturës Vlora Dumoshi gjatë ...

Ministrja Dumoshi viziton Shtëpinë e Kulturës në Vushtrri 

Në kuadër të vizitës së bërë sot në Vushtrri, ministrja Vlora Dumoshi ka qëndruar edhe në objektin e Shtëpisë së Kulturës “Hasan Prishtina”, ku ...

Teatri i Podujevës bëhet me aktorë rezidentë

Teatri i Qytetit të Podujevës, “Avdush Hasani” është bërë me ansambël rezidentë të aktorëve.  

Petrit Halilaj hap ekspozitë personale në Madrid të Spanjës  

Artisti kosovar, Petrit Halila, ka hapur në Madrid të Spanjës ekspozitën e tij personale “Një korb dhe uraganët që nga vendet e panjohura rikthejnë erëra të ...

COVID-19 transformon tërësisht organizimin e edicionit të sivjetëm të ‘Dokufestit’ 

Edicioni i sivjetëm i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “Dokufest” do të jetë ndryshme nga edicionet e kaluara. Nuk do të ketë shfaqje ...

Ministrja Dumoshi premton investime në kulturën dhe sportin e Fushë-Kosovës  

Pavarësisht situatës me pandeminë e COVID-19 dhe mosprocedimit të shumë investimeve kapitale për këtë vit, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka premtuar ...