Lajmet e Fundit

Aktgjykim lirues ndaj të akuzuarit për vrasje në tentativë, djali i tij dënohet me 2,000 euro për armëmbajtje pa leje

Gjykata e Mitrovicës e ka liruar nga akuza Gani Gërxhaliun, i akuzuar për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje

Edhe 9 të arrestuar në rastin "Subvencioni 2021"

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar edhe nëntë të dyshuar të tjerë për përfshirje në veprime të kundërligjshme në kuadër të operacionit "...

Izraeli u siguron vaksinën aleatëve të largët ndërkohë që palestinezët presin

Një vendim i qeverisë izraelite për të dërguar mijëra vaksina rezervë të koronavirusit tek aleatët e huaj ka ringjallur një debat të gjerë rreth përgjegjë...

Avdullah Hoti kërkon nga Selim Selimi ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores së Institutit të Mjekësisë Ligjore

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores së Brendshme të Institutit ...

Vjedhja e 2.1 milionë eurove nga Thesari, Prokuroria tregon se 600 mijë euro janë të bllokuara

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me rastin e vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit.

Konflikti që nisi për kafshë dhe përfundoi me vrasje, eksperti i forenzikës tregon për analizat e ADN-së së të akuzuarve

Sadat dhe Fejard Llugaliu, të akuzuar për vrasjen e Fahri Bunjakut në vitin 2016-të në Podujevë, janë ballafaquar në seancë gjyqësore me ekspertin e forenzikës, Bashkim Mustafa.

Dënohet me 18 vjet burgim për vrasje

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurës M.P., e akuzuar për veprën penale vrasje e rëndë dhe veprës tjetë...

Rikthehet Armend Rexhepagiqi

Këngëtari Armend Rexhepagiqi rikthehet në skenën e muzikës me një koncert të titulluar “Edhe një herë.”