// E enjte ORA 20:20

0

9 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Gjilan

Zgjedhjet lokale '09

NDËRLIDHUR

parashikimi i motit
 

Ky është moti i pesë ditëve të ardhshme

Gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të çrregullta të cilat vende vende do të përcillen edhe me reshje lokale shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet do të jenë më të përqendruara në qendër, jug dhe jugperëndim të vendit, derisa pjesët tjera të vendit mbesin […]

melihate tërmkolli
 

Tërmkolli: LDK po udhëhiqet ‘me shtatë krena’

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli ka thënë se partia e saj realisht nuk ka kryetar. “LDK nuk ka kryetar! Nominalisht po, realisht jo. Kushdo që pretendon të kundërtën, bën veҁ hipokritin dhe tregon qyqarllëk. LDK, po udhëhiqet “me shtatë krena”, që do të thotë me asnjë, me askënd. Nëse është ndryshe, le të argumentojë kush […]

Vojisllav Sheshel
 

Sheshel: Të presim të shkojë NATO e t’i vërsulemi Kosovës

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, vazhdon me logjikën e viteve ’90, sa i përket çështjes së Kosovës. Në një deklaratë në profilin e tij në Twitter, Sheshel ka thënë se për ta çliruar Kosovën duhet që me forca të fuqishme ushtarake e policore të dëbojmë çdo shqiptar që nuk e njeh shtetin serb. […]

bërlloku
 

FOTO: Banorët ankohen nga kundërmimi i kontejnerëve përplot bërllok

Me problemin e mbeturinave po përballen edhe banorë të zonës së Prizrenit. Një qytetar ka dërguar në adresë të KALLXO.com fotografi, të cilat tregojnë për kontejnerët e mbeturinave të mbushur e stërmbushur. Qytetari thotë se fotografitë janë bërë në fshatin Drajçiq. Sipas tij, këta kontejnerë nuk janë zbrazur që prej tri javësh. Ai thotë se […]

TË FUNDIT

parashikimi i motit
 

Ky është moti i pesë ditëve të ardhshme

Gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të çrregullta të cilat vende vende do të përcillen edhe me reshje lokale shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet do të jenë më të përqendruara në qendër, jug dhe jugperëndim të vendit, derisa pjesët tjera të vendit mbesin […]

melihate tërmkolli
 

Tërmkolli: LDK po udhëhiqet ‘me shtatë krena’

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli ka thënë se partia e saj realisht nuk ka kryetar. “LDK nuk ka kryetar! Nominalisht po, realisht jo. Kushdo që pretendon të kundërtën, bën veҁ hipokritin dhe tregon qyqarllëk. LDK, po udhëhiqet “me shtatë krena”, që do të thotë me asnjë, me askënd. Nëse është ndryshe, le të argumentojë kush […]

Vojisllav Sheshel
 

Sheshel: Të presim të shkojë NATO e t’i vërsulemi Kosovës

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, vazhdon me logjikën e viteve ’90, sa i përket çështjes së Kosovës. Në një deklaratë në profilin e tij në Twitter, Sheshel ka thënë se për ta çliruar Kosovën duhet që me forca të fuqishme ushtarake e policore të dëbojmë çdo shqiptar që nuk e njeh shtetin serb. […]

Siguria
 

Prokuroria liron të dyshuarit që shëtiteshin me revole rrugëve të Prishtinës

Dy persona janë ndaluar në rrugën “Rexhep Shema” të Prishtinës pasi gjatë kontrollit në makinat e tyre janë zbuluar dy pistoleta dhe 9 copë fishek. Sipas njoftimit të policisë armët janë gjetur në dy vetura të ndryshme ndërsa pas intervistimit personat e dyshuar janë liruar në procedurë të rregullt me vendim të prokurorit. Shpërndaje Cicëroje […]

Tash

NA NDIQNI

Sheshel: Të presim të shkojë NATO e t’i vërsulemi Kosovës

by Naser Sertolli
NA NDIQNI

Send this to a friend