// E enjte ORA 20:20

0

13 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Gjakovë

Zgjedhjet lokale '09

NDËRLIDHUR

New York
 

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me Mark Gjonaj, asamblist në New York. Veseli ka thënë se Gjonaj është një prej shumë tregimeve të suksesshme në Amerikë. I pari i Kuvendit ka thënë se me Gjonajn kanë biseduar për punët që mund të bëjnë bashkë për Kosovën, Shqipërinë dhe për diasporën, kudo […]

fadil vokrri
 

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës kanë bërë homazhe te varri i Fadil Vokrrit, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij. “Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të nënkryetarëve të KE-së, Bakir Burri, Agim Dibrani e Predrag Joviq, anëtarëve të KE-së, Vjollcë Krasniqi, Xhelal Broja e Ilaz Mjaku dhe sekretarit të […]

Anëtarësimet e reja në VV
 

Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot në Lipjan i janë bashkuar 30 anëtarë të rinj. Anëtarët e rinj janë mirëpritur nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Qendrës së Lipjanit, Avni Jashari. “Thuajse në secilën ditë dhe nga një Qendër në Qendrën tjetër, anëtarësimet e reja dhe zgjerimi i Lëvizjes, janë përmasa […]

vjedhjet
 

Rreth 5.000 raste të vjedhjeve ndaj pronave të qytetarëve

Rreth pesë mijë raste të vjedhjeve të kryera janë shënuar këtë vit në Kosovë. Statistikat, të cilat publikohen nga policia, përmbajnë të dhëna për dhjetë muaj. Në këto raste, shqetësues thuhet se është numri i grabitjeve me armë zjarri, ku pos dëmeve materiale e pronësore, rrezikohet direkt edhe jeta e qytetarëve. Sipas zëdhënësit të Policisë […]

TË FUNDIT

New York
 

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me Mark Gjonaj, asamblist në New York. Veseli ka thënë se Gjonaj është një prej shumë tregimeve të suksesshme në Amerikë. I pari i Kuvendit ka thënë se me Gjonajn kanë biseduar për punët që mund të bëjnë bashkë për Kosovën, Shqipërinë dhe për diasporën, kudo […]

fadil vokrri
 

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës kanë bërë homazhe te varri i Fadil Vokrrit, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij. “Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të nënkryetarëve të KE-së, Bakir Burri, Agim Dibrani e Predrag Joviq, anëtarëve të KE-së, Vjollcë Krasniqi, Xhelal Broja e Ilaz Mjaku dhe sekretarit të […]

Anëtarësimet e reja në VV
 

Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot në Lipjan i janë bashkuar 30 anëtarë të rinj. Anëtarët e rinj janë mirëpritur nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Qendrës së Lipjanit, Avni Jashari. “Thuajse në secilën ditë dhe nga një Qendër në Qendrën tjetër, anëtarësimet e reja dhe zgjerimi i Lëvizjes, janë përmasa […]

Importi nga Shqipëria
 

Taksa 100% ndaj Serbisë, rritet 40% importi nga Shqipëria

Importi i mallrave nga Shqipëria në Kosovë është rritur me 40% për muajin nëntor, periudhë kur Qeveria e Kosovës ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe dhe ato boshnjake, raporton Klan TV. Sipas të dhënave të siguruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, sasia e mallrave drejt Kosovës është rritur me 33 mijë ton, […]

Tash

NA NDIQNI

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

by Dorentina Kastrati
NA NDIQNI

Send this to a friend