// E enjte ORA 20:20

3,966

30 Maj 2014

#DebatPernime për Kulturë dhe Sport

Zgjedhjet '14

NDËRLIDHUR

 

Libi, shpëtohen 100 migrantë në Detin Mesdhe

Rojet bregdetare të Libisë thonë se kanë shpëtuar rreth 100 migrantë nga Afrika, përfshirë dhjetëra gra dhe fëmijë, në brigjet e saj në Detin Mesdhe. Zëdhënësi i rojeve bregdetare, Ayoub Gassim tha se anija me të cilin po udhëtonin migrantët u ndal sot në brigjet e qytetit Zliten. Ai thotë se migrantëve u është dhënë […]

Dialogu i Brukselit
 

Ka nisur takimi Thaçi-Vuçiq, i ndërmjetësuar nga Mogherini

Ka filluar në Bruksel takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi me ndërjmetësimin e BE-së. Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiç ka postuar një foto nga fillimi i takimit, që udhëhiqet nga përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini. “Dialogu i […]

pastrimi i qytetit
 

Vazhdon aksioni për pastrimin e Gjilanit

Komuna e Gjilanit ka njoftuar se nesër do të vazhdojë aksioni për pastrimin e qytetit. Në njoftim thuhet se ky aksion është vazhdimësi e angazhimit për një qytet të pastërt. Aksioni për pastrim do të nisë më 25.06.2018 (e hënë), në ora 10:00 para Teatrit të Qytetit, për të vazhduar me pastrimin e pikave të […]

Dialogu i Brukselit
 

Mogherini fillon takimet e ndara me Thaçin dhe Vuçiqin

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini në kuadër të dialogut politik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka takuar në Bruksel presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet e ndara mes presidentëve të Kosovës dhe Serbisë me Mogherinin, pritet të pasohen nga një takim i përbashkët. Në fokus të bisedimeve […]

Fatmir Limaj
 

Limaj: Nisma – e gatshme të marrë pjesë në dialog me Serbinë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se janë të gatshëm të marrin përgjegjësi për të marrë pjesë në dialogun me Serbinë. Limaj nga kuvendi i kësaj partie ka ftuar edhe të gjitha partitë tjera politike për të marrë pjesë në këtë dialog, ndërsa ka thënë se nuk besojnë në dialog me individ dhe […]

TË FUNDIT

 

Libi, shpëtohen 100 migrantë në Detin Mesdhe

Rojet bregdetare të Libisë thonë se kanë shpëtuar rreth 100 migrantë nga Afrika, përfshirë dhjetëra gra dhe fëmijë, në brigjet e saj në Detin Mesdhe. Zëdhënësi i rojeve bregdetare, Ayoub Gassim tha se anija me të cilin po udhëtonin migrantët u ndal sot në brigjet e qytetit Zliten. Ai thotë se migrantëve u është dhënë […]

Dialogu i Brukselit
 

Ka nisur takimi Thaçi-Vuçiq, i ndërmjetësuar nga Mogherini

Ka filluar në Bruksel takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi me ndërjmetësimin e BE-së. Zëdhënësja e Komisionit Europian, Maja Kocijançiç ka postuar një foto nga fillimi i takimit, që udhëhiqet nga përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini. “Dialogu i […]

pastrimi i qytetit
 

Vazhdon aksioni për pastrimin e Gjilanit

Komuna e Gjilanit ka njoftuar se nesër do të vazhdojë aksioni për pastrimin e qytetit. Në njoftim thuhet se ky aksion është vazhdimësi e angazhimit për një qytet të pastërt. Aksioni për pastrim do të nisë më 25.06.2018 (e hënë), në ora 10:00 para Teatrit të Qytetit, për të vazhduar me pastrimin e pikave të […]

Dialogu i Brukselit
 

Mogherini fillon takimet e ndara me Thaçin dhe Vuçiqin

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini në kuadër të dialogut politik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka takuar në Bruksel presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Takimet e ndara mes presidentëve të Kosovës dhe Serbisë me Mogherinin, pritet të pasohen nga një takim i përbashkët. Në fokus të bisedimeve […]

 

Thaçi: Nëse s’ka marrëveshje, jemi dy vende të humbura

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se do të punojë me vullnet të mirë për të arritur marrëveshje me shtetin fqinj. Kjo marrëveshje sipas tij, ka fuqinë që të hapë perspektivën europiane për të dy shtetet e përfshira. “Sot jemi këtu në Bruksel për […]

Tash

NA NDIQNI

Vazhdon aksioni për pastrimin e Gjilanit

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend