array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Aulona Alaj

Aulona Alaj

Aulona vijon vitin e fundit të studimeve në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës, moduli Penal.

Ajo është bërë pjesë e zyrës ligjore të BIRN në 2023, me fokus në monitorimin e seancave gjyqësore.

Qëllimi i Aulonës është që të kontribuojë në sistemin e drejtësisë në vend përmes raportimeve të shkeljeve në procedurë nga seancat gjyqësore.

VIDEO - Shefqet Riza: Qysh është e mundur me qenë më të vlefshëm kriminelët, sesa një polic

17 vite nga vrasja e Triumf Rizës, përfundon me epilog dënues gjykimi i tretë ndaj Enver Sekiraqës

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasje të Tirumf Rizës 30.08.2023- FOTO: Laurant Berisha- KALLXO

Dënohet për herë të tretë Enver Sekiraqa

Vazhdon dhënia e mbrojtjes në gjykimin për hedhjen e granatave në lokalet ‘Riza Hair Salon’ dhe ‘Missini’

Dënimi me 17 vite burgim ndaj Qëndrim Januzit, palët paralajmërojnë ankesë

17 vjet burgim të akuzuarit për vrasjen e Gazmend Hysenit në Ferizaj

Në seancën përfundimtare, Enver Sekiraqa përsërit se Triumf Riza ia shpëtoi jetën në incidentin në "Swiss Casino"

‘Rrahje brutale, i armatosur deri në dhëmbë’ – Rrëfimet e dëshmitarëve për të akuzuarin për krime lufte

Gjykata refuzoi aktakuzën e ngritur 17 vite më parë për grupin që akuzoheshin se kishin hyrë në sisteme kompjuterike

Gjykimi për drogë, munguan disa të akuzuar - njëri u bë e ditur se ka vdekur

Përfundon rigjykimi i Sylejman Selimit e Jahir Demakut, të akuzuar për krime lufte

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, mungon Mentor Beqiri dhe Vesat Imeri

Administrohen provat materiale në gjykimin ndaj ish ministres Dhurata Hoxha

Dështimi i dokumentuar në dosjet e dhunës në familje 

Çka ndodhi në seancën e gjykimit për lokalet e pretenduara në ndërtesën më të lartë në Prishtinë?