Postet nga: Burim Qerkini

Gjykimi i 11 personave për hedhjen e granatave në lokalet “Riza Hair Salon” dhe "Missini", gjyqtarja e përjashton nga seanca njërin të akuzuar

I akuzuari për krim të organizuar dhe për veprën tjetër penale - veprime përgatitore për vrasje të rëndë, Fidan Cakolli, në seancën ...

VIDEO - I akuzuari në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit: Ma kanë ndryshuar deklaratën

Gjykimi për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviqit më 2018-ën, u përcoll më kundërshtime avokatë – prokurori lidhur me provat që kjo e fundit i ka në ...

Pamje nga dita kritike e vrasjes së Ivanoviqit shfaqen në gjykimin ndaj 6 të akuzuarve - VIDEO

Në gjykimin për rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, ku të akuzuar janë 6 persona, janë lëshuar video-incizime të ditës kur edhe ishte vrarë i Ivanoviq.

Gjykimi i 20 policëve kufitarë, Prokuroria tërhiqet nga akuza për marrje ryshfeti

Në gjykimin ndaj 20 policëve kufitarë, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe për marrje ryshfeti në lidhje me kontrabandimin e mallrave nga territori i ...

VIDEO - Përplasja në gjykimin për sulm me granata në lokalin e berberit Riza

Në Gjykatën e Prishtinës, 11 të akuzuar janë ulur që të përballen me akuzat që prokuroria po u vë në barrë lidhur me rastin kur dy lokalet “Riza ...

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasje të Tirumf Rizës 30.08.2023- FOTO: Laurant Berisha- KALLXO

16 vjet nga vrasja e Triumf Rizës, shtyhet seanca gjyqësore ndaj Enver Sekiraqës

30 gushti i këtij viti shënon 16 vjetorin e vdekjes së të ndjerit Triumf Riza, i cili sipas aktakuzës së prokurorisë ishte vrarë nga Arben Berisha.

Policët e dyshuar për kontrabandë e marrje ryshfeti heshtin para gjykatës

Njëzetë policët të cilët ishin përgjegjës për mbikëqyrjen e vijës kufitare në Zubin Potok, e të cilët nga Prokuroria Speciale po ...

Rasti "Medicus", aprovohet propozimi i Prokurorisë Speciale që të bëhet specifikimi i provave

Ka vazhduar gjykimi kundër Lutfi dhe Arban Dervishit, të akuzuar për krim të organizuar dhe trafikim me qenie njerëzore, në rastin e njohur si “Medicus”.