Postet nga: ministria e shëndetësisë

Genc Lami: Para dy muajsh i bëra ofertë Qeverisë për të sjellë vaksina, më refuzuan

Distributori për rajon i vaksinës AstraZeneca, Genc Lami, ka thënë se në muajin janar i ka ofruar Qeverisë vaksinën AstraZeneca por, sipas tij, zyrtarët janë ...

Vitia: Ka buxhet të mjaftueshëm për vaksina, por është dashur të negociohet më herët

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ia ka hedhur fajin Qeverisë Hoti për vonesën e sigurimit të vaksinave kundër COVID-19, pasi që, sipas tij, nuk kanë ...

Vitia: Në Kosovë po dominon varianti britanik i coronavirusit me mbi 95 për qind

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konference për media tha se masat shtesë kundër COVID-19 që kanë hyrë në fuqi sot janë të nevojshme pë...

Masat antiCOVID, propozohet të ndalohet grumbullimi i më shumë se 10 personave

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është marrë vendim që të ndalohen grumbullimet e më shumë se 10 personave.

Mbi 2,500 punonjës të institucioneve shëndetësore, janë vaksinuar kundër COVID -19 në Kosovë

Që nga fillimi i vaksinimit, në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë dhe në shtatë komunat e vendit, janë vaksinuar mbi 2,500 punonjës të institucioneve shëndetësore.

Ministri Elbert Krasniqi tregon se çka u diskutua në takimin e Arben Vitisë me kryetarët e komunave

Takimi virtual i thirrur nga ministri i Shëndetësisë Arben Vitia me kryetarët e komunave ka përfunduar minuta më parë.

Ministria e Shëndetësisë anulon tenderin 18.6 milionë euro për 'Spitalin për COVID'

Ministria e Shëndetësisë e ka anuluar tenderin në 18.6 milionë euro për adaptimin e Klinikës së re Emergjente për nevoja të COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë kërkon nga personat mbi 80-vjeç të presin për thirrjen për vaksinim

Ministria e Shëndetësisë ka kërkuar nga qytetarët e moshës mbi 80-vjeçare që të presin thirrjen për vaksinim me vaksinën anti-COVID-19.