array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Aksident në Magure, dy persona dërgohen në QKUK

Masat e reja kundër përhapjes së COVID-19 hyjnë në fuqi nesër

Një grua kërceu nga kati i gjashtë në Prishtinë

Thellimi i krizës me COVID-19,  Oda Ekonomike thërret konferencë të jashtëzakonshme

COVID-19: Komuna e Gjilanit po pret rezultate për 50 mostra të marra ditëve të fundit

Gani Geci kërkon dorëheqjen e Armend Zemajt nga kreu i shëndetësisë

Haki Abazi reagon pas shkrimeve lidhur me çështjen e “Shtëpisë së Shoqërisë Civile”

Ministri i Shëndetësisë arrin në Klinikën Infektive- FOTO

PAMJE - Instituti i Mjekësisë Ligjore bartë trupat e pajetë nga Klinika e Infektivës

Vajza e njërës nga viktimat e COVID-19: Dyshimet e mia janë se nuk e trajtuan babain mirë me oksigjen- VIDEO

Vdekja e dyshimtë e pacientëve me COVID - Prokurorja e krimeve të rënda, në Klinikën e Infektivës

Pamje nga Klinika e Infektivës, pas rrethimit nga policia

Prishtinë - Vdekje të dyshimta të pacientëve me Coronavirus në Klinikën e Infektivës

IKSHPK apelon qytetarët të respektojnë rekomandimet, bartja e maskave obligim

Qeveria mbledh drejtuesit shëndetësor pas situatës së rënduar me COVID-19

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!