array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Po vazhdon sigurimi i Ohrit nga policia maqedonase, situata gjithë ditën është raportuar e qetë

Vrasja në Prishtinë, në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurorja kujdestare

Dënohet profesori, ngacmoi seksualisht të renë nga Gjilani, Medinë Dauti

Arrestohet polici, dyshohet se sulmoi një person pas një mosmarrëveshje në trafik

Pas raportimit të KALLXO.com, aktakuzë për personin që u cilësua si dëshmitar në sulmin seksual të të miturës në Podujevë

FOTO - Kallashnikovët që u sekuestruan në aksionin e Policisë dhe Prokurorisë Speciale

Trafikim me armë, arrestohen pesë persona në Mitrovicë e Prishtinë, konfiskohen 20 kallashikovë

Prokuroria kërkon masën e paraburgimit për të dyshuarin që tentoi të dhunoi një grua

Policia zbulon disa raste të vjedhjeve në Vlorë, të dyshuar janë babai dhe djali

Gjendet pa shenja jete një person në stacionin e trenit në veri të Mitrovicës

Shtohen edhe disa nënoficerë në FSK- FOTO

Ekspozoi armën në lokal, policia arreston të dyshuarin i konfiskoi edhe disa fishekë

Presidentja Osmani kërkoi nga ministri Dendias vazhdimin e mbështetjes së Greqisë për Kosovën

Dyshohet se goditi motrën me mjet të fortë, arrestohet gjilanasi

Mori para me fajde për shkak të vështirësive financiare si pasojë e COVID-it, pagoi mijëra euro e mbeti prapë në borxh