array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti

Adelina Ahmeti udhën e saj për t’u bërë gazetare e filloi në KALLXO.com si praktikante në fund të vitit 2015 ndërsa brenda pak muajsh u ngrit në pozitën e Gazetares.

Adelina shquhet për pozitivitetin e saj dhe është e etur për të mësuar gjithmonë gjëra të reja.  Ajo ka krijuar një përvojë të qëndrueshme në mbulimin e ngjarjeve dhe aktualiteteve që kanë të bëjnë me rendin dhe sigurinë. Artikujt e saj shpesh zgjojnë edhe interesim rajonal duke u botuar edhe në Balkan Insight. Ka përfunduar  studimet e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

Me zemër është basketbolliste, por lëndimet ia ndërprenë karrierën. Tani basketbolli i ka mbetur vetëm si hobi, ndërsa e ka vulosur si të veten shprehjen “m’leni t’qetë”.

Policia e Shtetit në kërkim të 22 vjeçarit, e kërcënoi me armë e i mori veturën një personi

Gruaja raportoi se ishte kërcënuar e keqtrajtuar psiqikisht nga burri dhe vjehrri

Arrestohet burri pasi ushtroi dhunë psikike ndaj gruas që të largohej nga shtëpia

Arrestohet i dyshuari, tentoi të dhunoj viktimën

Dosjet penale të dhjetëra ish- policëve të dorëhequr në veri të Mitrovicës

VIDEO - Rrëfimi i qytetarët që gjeti mbi 2 mijë euro dhe i dorëzoi në Polici

Aksident në lagjen Veternik, vdes këmbësori që u godit nga vetura

Pozita që mbante në Policinë e Kosovës ish-polici i Serbisë, i arrestuar për krime lufte në Kamenicë

Avokati i Popullit dëgjoi ankesat e qytetarëve nga Leposaviqi që po kundërshtojnë shpronësimin e tokave

IPK deklarohet për pretendimet se dy persona janë rrahur nga Policia në Leposaviq

Policia del me sqarim rreth raportimeve për rrahjen e dy personave në një fshat të Leposaviqit

Pas qindra dorëheqjeve, vetëm 98 kandidatë për policë në veri pritet t’i nënshtrohen intervistimit këtë muaj

Policia e cilëson rastin në Fushë Kosovë si vetëvrasje, trupi dërgohet për obduksion

Detaje rreth incidentit ku mbetën të plagosur dy persona në Mitrovicën Veriore

Në Mitrovicën e veriut qytetarët flasin për 'Planin franko-gjerman' - VIDEO