array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

Ministri reagon pas dorëheqjeve të 5 anëtarëve të KShC-së

Ramë Likaj, Ministër në detyrë i Arsimit dhe Shkencës ka reaguar pas dorëheqjeve të 5 anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë.

Anëtarët e mbetur të KShC-së kërkojnë funksionalizimin e bordit

Agjencia e Kosovës për Akreditim ka mbajtur sot një takim me katër anëtarët e bordit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, pas dorë...

Ish-kryetari i KShC: E panevojshme dorëheqja e anëtarëve vendorë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Ish-kryetari i Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Blerim Rexha, ka reaguar pas dorëheqjes së 5 anëtarëve të bordit të institucionit.

Studentët pa maska brenda disa fakulteteve në UP (FOTO)

Në hapësirat e Fakultetit Ekonomik dhe Fakultetit të Shkencave Matematiko-Natyrore të Universitetit të Prishtinës janë parë studentët pa maska mbrojtëse kundër COVID-19 dhe duke mos ...

DOKUMENT- Letra e plotë e dorëheqjes së dy anëtarëve vendorë të KShC-së

Kryetari dhe nënkryetarja e Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Gazmend Luboteni dhe Vjollca Krasniqi sot kanë dhënë dorëheqje nga këto pozita.

Kamenicë, Gjykata e refuzon edhe kërkesën e prindërve nga Busavata lidhur me vendimin e riorganizimit të shkollave

Gjykata e Prishtinës e ka refuzuar edhe propozimin e dytë të prindërve nga Kamenica për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit të Komunës për riorganizimin e ...